כחלק מביקורם בישראל, הגיעו כ-30 שחקנים מליגת הפוטבול האמריקאית למרכז הלאומי שלוה בירושלים, שם ערכו סיור ושיחקו מול ילדים עם מוגבלויות.

המשלחת מנתה עשרות שחקנים, המשחקים בליגת הפוטבול המובילה בעולם – הNFL, ביניהם טייסון אלואלו (מקבוצת פיטסבורג סטילרז), דון קרי (מקב' הג'קסונוויל ג'גוארס), מייקל פירס (בולטימור רייבנס) ומיילס קילברו (דטרויט ליונס) ; וכן בעלי תפקידים בעבר, ביניהם ווריק דאן, ששיחק בטמפה ביי באקנירס ואטלנטה פלקונס, טומי האריס, לשעבר שחקן השיקגו ברס, וג'ים קולדוול, מאמן עבר.

 

במסגרת הביקור, צפו השחקנים בסרטון המתעד את פעילות הארגון, סיירו בשלל מתקני המרכז, וכן נפגשו עם יוסי סמואלס, עיוור וחירש המתקשר באמצעות שפת הסימנים בכפות ידיו, בנם של מייסדי העמותה, שבעקבות הטיפול בו הוקמה העמותה.

בסיום הסיור, התפנו השחקנים למשחק ידידות עם הילדים במרכז, אשר קיימו אימוני פוטבול עם נציגי ליגת הפוטבול הישראלית לקראת ביקורם של חברי המשלחת מחו"ל.

 

קלמן סמואלס, נשיא ומייסד שלוה: "הביקור של שחקני ה-NFL בשלוה היה עוצמתי מאוד, ומצביע על חשיבותה של שלוה עבור קבוצות משמעותיות מחו"ל, המגיעות לביקור בישראל. בנוסף, הילדים במרכז זכו לחוויה של פעם בחיים, כאשר שיחקו פוטבול מול השחקנים בליגה הטובה בעולם".