פרויקטים מיוחדים

פעילות חברתית והתערות בקהילה

תוכניות הסנגור של שלוה, אירועים חברתיים ותוכניות המחקר מעודדים כולם חברה מכילה וסובלנית יותר. אנחנו מעצימים את ילדינו לשבור סטיגמות ולהגשים את המקסימום לו הם יכולים.

קבוצת שלוה במרתון ירושלים

רצים למען אהבה, תקווה וכבוד האדם

קבוצת שלוה במרתון ירושלים היא קבוצת בינלאומית מגוונת, המונה כ-500 רצים, המגיעים לישראל להשתתף במרתון ירושלים כתמיכה בשלוה. הקבוצה כוללת גם את ילדי שלוה, משפחותיהם ואנשי צוות שהם חברים בקהילת רצי המרתון, הכולל מסלול מונגש לנכים בשם "מירוץ הקהילות". המסלול המונגש הינו יוזמה של שלוה, והוא מהווה נכס ייחודי עבור מרתון ירושלים.

קבוצת הכדורסל שלנו: הפועל שלוה ירושלים

קבוצת הכדורסל של שלוה הינה חלק מקבוצת הנוער של איגוד הכדורסל הלאומי "הפועל ירושלים". הקבוצה של שלוה מורכבת מנערים ונערות עם סוגים שונים של מוגבלויות, אשר משתתפים בפעילויות אחר-הצהריים במרכז הלאומי של שלוה. הקבוצה נפגשת לאימונים בהנחיית מאמן מהפועל ירושלים מדי שבוע, ומשחקת נגד קבוצה של נערים ונערות נורמטיביים כשהם לבושים במדי הפועל שלהם.

פסטישלוה: המקום בו כשרונות מתגלים

מידי שנה בחודש יוני כ-200 מילדי שלוה עולים לבמה ומופיעים מול אלפי בני משפחותיהם, ידידי שלוה ואורחים נוספים ומזכירים לכולנו שמוגבלות היא לא סיבה להשקיף מהצד, ניתן גם להיות במרכז הבמה.cעבור ההורים לילדים וכן עבור הילדים עצמם, זו הזדמנות להוכיח שיש להם יכולות מדהימות, כל ילד והכוכב שבו. באירוע מופיעה גם להקת 'שלוה' המנוהלת ע"י שי בן שושן, המנהל והמפיק המוזיקלי של הלהקה.

להקת שלוה

להקת שלוה מונה שמונה נגנים ומוזיקאים, נערים ונערות מכל קשת האוכלוסייה וביניהם חברים עם מוגבלויות המופיעים יחדיו על במה אחת. הלהקה כוללת סולניות, נגני קלידים, גיטרה, תופים וכלי הקשה. חברי הלהקה נפגשים כמעט על בסיס יומי לחזרות והקלטות, ומופיעים מול קהל מעריצים ברחבי הארץ והעולם. הלהקה מופיעה באירועים מסוגים שונים, ביניהם אירועי תרבות, כנסים, גאלות ועוד. בנוסף, הפכה הלהקה ללהקת הבית אצל נשיא המדינה.

פרויקט משותף לבני ובנות מצווה

הפרויקט המשותף לבני ובנות מצווה מהווה הזדמנות עבור ילדים מכלל האוכלוסייה, לחלוק בהתרגשות של חגיגת בר/בת מצווה. באמצעות פרויקטים מותאמים אישית, ילדים עם התפתחות תקינה יוצרים חגיגת בר/בת מצווה מותאמת עבור ילדים עם צרכים מיוחדים. הדבר מהווה חוויה משמעותית עבור כלל המשתתפים.