אודות שלוה

/אודות שלוה
אודות שלוה 2017-06-19T16:17:52+00:00

הכירו את שלוה

ארגון שלוה נוסד על בסיס האמונה כי האחריות לדאוג לילדים עם מוגבלויות אינה צריכה להיות רק של המשפחה בה נולדו. משפחות אלה זקוקות וראויות לתמיכת הקהילה הרחבה ולמעגל חברתי תומך ועוטף. המרכז הלאומי של שלוה משרת מידי יום מאות פעוטות, ילדים ונוער בתוכניות ייחודיות וטיפולים מגוונים מסביב לשעון, ללא כל תשלום. בזמן שהילדים נהנים ורוכשים מיומנויות של עצמאות, מתאפשר לאלפי בני משפחותיהם לנהל אורח חיים תקין ובריא.
גישתה של שלוה לתחומי החינוך והשיקום מעוגנת בליווי מקצועי של ועדת המחקר הבינלאומית אשר מפתחת את תכניות שלוה ומעניקה מימד של חדשנות בתחום לכלל האוכלוסייה העוסקת בחינוך מיוחד.

מיקומנו

דרך שלוה 1, ירושלים. טלפון: 972-2-6519555+ Email: info@shalva.org

הסיפור שלנו

yossi (2)

yossi

Yossi 04

Yossi 03

ארגון שלוה נוסד בשנת 1990 על-ידי קלמן ומלכי סמואלס, אשר בנם, יוסי, הפך לנכה, עיוור וחירש לאחר שקיבל חיסון משולש פגום במהלך החודשים הראשונים לחייו. בגיל שמונה יוסי חווה פריצת דרך ומשפחת סמואלס מילאה את הבטחתה לעזור למשפחות המתמודדות עם אתגרים דומים. זה היה הכוח המניע מאחורי הקמתה של שלוה.
מיד עם הקמת הארגון מילא הארגון ואקום משמעותי במבנה השירותים בחברה הישראלית. המרכז לפעילויות אחר-הצהריים עבור ילדים ונוער בגילאים 6-21 התפתח במהרה והחל לכלול מחנות קיץ, להקות מוזיקה וקבוצות ספורט, כמו גם הפגות מקבילות ומרכז תמיכה למשפחה. כך פיתחה שלוה שיטה ייחודית החותרת להתפתחותו האינדיבידואלית של הילד או הילדה עם הצרכים המיוחדים, תוך שהיא מחזקת במקביל את המארג המשפחתי. הרכב התכניות הייחודי אשר פועל במרכז הלאומי של שלוה אליו מגיעים קרוב ל-1000 משתתפים מידי יום, מציע שירותים ופעילויות מסביב לשעון לאורך השנה, והכל מתפקד בהתאם למודל זה.
במהלך השנים שלוה התכבדה בפרסים שונים, וזכתה להכרה ממשלתית בכל אחת מהתכניות שלה. בנוסף, התקנות הניהוליות של שלוה ממשיכות לזכות בציון לשבח במדד ISO 9001/2008 ובתו מידות על אפקטיביות יוצאת דופן.

סטנדרטים ואותות ניהול

המחויבות שלנו

הקניית מיומנויות חיים – הכוללות יכולות קוגניטיביות, מוטוריות וחברתיות כדי להגיע לעצמאות מרבית ובכך לאפשר את גידול הילדים בחיק המשפחה ואת שילובם העתידי בחברה. העצמת המשפחה – חיזוק חוסנו של התא המשפחתי והתאמתו למציאות החיים עם ילד מיוחד בבית, ושאיפה לאפשר חיים נורמטיביים לבני הבית הנוספים. מידע וייעוץ – סיוע למשפחות להתמצא בים הביורוקרטיה הממסדית (רפואית, חינוכית וכד') , ומתן גישה למידע חיוני שיבטיח מודעות לזכויות הילדים והמשפחה. ניצול הידע – המקצועי שנאגר בשלוה באמצעות שיתופו עם כל הגופים המעוניינים בכך. העצמת ערכי הסובלנות והשילוב – בחברה הישראלית וצמצום דעות שליליות כלפי אוכלוסיית האנשים עם המוגבלויות.

מבט לעתיד

המרכז הלאומי של שלוה, אשר בנייתו הסתיימה ב-2016 ממוקם בכניסה לירושלים – עם גישה ישירה לכביש 16 החדש.
המיקום נבחר במחשבה תחילה עבור שלוה על ידי עיריית ירושלים, כך שהמרכז יקדם את פני הבאים לבירת האומה, על כל המשתמע מכך.  המרכז הלאומי של שלוה אפשר את הרחבת התכניות של שלוה והגדלת כמות המשתתפים בהן ב-400% על פני שטח של למעלה מ- 20,000 מטר רבוע וכולל בתוכו אולמות ספורט, מרכזי הכשרה ותעסוקה, בריכות טיפוליות, בית קפה חברתי, מעונות וגנים שיקומיים, מעונות וגני שילוב, כ-100 מיטות נופשון ופארק שילוב אשר משתרע למרגלות המרכז ומאפשר לילדים עם ובלי מוגבלויות לשחק יחדיו.

המרכז החדש של שלוה הינו מוביל בינלאומי בפיתוח תכניות חדשניות וטיפול אופטימאלי באנשים עם מוגבלויות.

המרכז הלאומי החדש

ממוקם בליבה של ירושלים

בסמוך לכביש 16 החדש, מרכז שלוה מקדם את הבאים לפתחה של עיר הבירה