יוסי סמואלס 2018-12-30T13:03:39+00:00

תפגשו את יוסי

הכירו את יוסי

יוסי סמואלס הוא ההשראה להקמתה של שלוה והמוטיבציה לצמיחתה המתמשכת. בנם השני של המייסדים קלמן ומלכי סמואלס. יוסי נפגע מחיסון פגום אותו קיבל בגיל אחד עשר חודשים אשר גרם לו להיות עיוור, חירש והיפראקטיבי כתוצאה מכך.
קלמן ומלכי השקיעו את עצמם בגידולו של יוסי, אך מאמציהם גבו מחיר יקר מכל בני המשפחה. מתוך כוונות טובות, חברים ואנשי מקצוע הציעו שקלמן ומלכי ימקמו את יוסי במוסד מחוץ לבית כדי להקל על עול המשפחה. מלכי לא הסכימה לשמוע לעצה כזאת ואמרה כי "לא קיבלנו את יוסי בחנות פינתית". היא נדרה נדר שאם אלוהים יעזור לפרוץ את עולמו של יוסי, היא תקדיש את עצמה לעזור למשפחות אחרות וילדים עם מוגבלויות.

יוסי בצעירותו

yossi (2)

yossi

ואז.. הנס קרה. חומת השקט שעמדה כמעט עשור סוף סוף התמוטטה.

בגיל 8, ליוסי הייתה פריצת דרך בזכות שיטת "הלן קלר ". המורה של יוסי, שושנה ויינשטוק, שאף היא הייתה חירשת בעצמה לימדה את יוסי להבין בעזרת איות בשפה העברית על כף היד. יוסי למד את המילה הראשונה שלו : "שולחן"

מלכי זכרה את הנדר שלה וכך "שלוה" נולדה. בתחילה, כתוכנית אחר הצהריים עבור 8 ילדים עם מוגבלויות בדירה צנועה בלב ירושלים והיום 28 שנים לאחר מכן הצמיחה ממשיכה כתמיד ושלוה פורצת דרך נוספת – הפתיחה של המרכז הלאומי שלוה, המרכז הגדול והמתקדם, היחיד מסוגו לטיפול באנשים עם מוגבלויות.

יוסי גם ממשיך לפרוץ את הגבולות, הוא הספיק לנסוע בכל העולם (תאילנד, בריטניה, ארה"ב יוון ועוד) הוא פגש וממשיך לפגוש סלבריטאים מכל סוג ואנשי פוליטיקה ודואג לשמור איתם על קשר הדוק. הוא מעודכן באקטואליה ומביע דעה פוליטית, ונהנה מהשיחות שלו עם כל המבקרים אותו מכל העולם.
בנוסף יוסי רוכב על סוסים וטועם יינות מוסמך.

הדרך שבה יוסי חי את חייו מעידים על רוח אנושית חזקה, שאיפה ורצון גדול.

הרפתקאותיו של יוסי ברחבי העולם

יוסי עם נשיא ארה"ב לשעבר, ג'ורג 'בוש

יוסי עם ראובן ריבלין, נשיא מדינת ישראל

הגשמת חלום של רכיבה על פיל (תמונה שצולמה בתאילנד)

רוכב על סוסו

יוסי בלונדון לפני פגישתו עם ראש הממשלה גורדון בראון

חווה הטבע בתאילנד

סרטים של יוסי

Click Here for Full Length Film "About Yossi"